101 інформує

Мінна небезпека: відповіді на 5 життєво важливих питань

Що робити, якщо побачили підозрілий предмет і чи можна без спеціального обладнання знешкодити міну?

Відповіді дивіться у картках ⤵

🤝 UNICEF Ukraine

5 фактів про чадний газ:

Кампанія «Зимові пригоди без шкоди» триває ❄️ ЮНІСЕФ спільно з ДСНС України і МВС України продовжують навчати дітей і підлітків правил безпечної поведінки, щоб уберегти їх від різноманітних загроз, таких як:

💥 Міни та вибухонебезпечні предмети.

🕳️ Крига на водоймах.

🌒 Неосвітлені дороги.

🧊 Ожеледиця та бурульки.

Переглянути всі правила та дізнатися, чого уникати та як вчиняти у тій чи іншій ситуації, можна за посиланням: :

www.unicef.org/ukraine/safe-winter-vacations

Кампанія здійснюється за підтримки USAID Ukraine - USAID Україна, USAID's Bureau for Humanitarian Assistance

Врегулювали питання перебування домашніх тварин в укриттях.

Відтепер під час тривоги брати домашніх улюбленців до об’єктів цивільного захисту можна за умови, якщо власники тварин забезпечать безпеку оточуючих та майна.

Також власник зобов’язаний:

🔘 здійснювати постійний нагляд за твариною

🔘 забезпечити необхідні умови, що відповідають біологічним, видовим та індивідуальним особливостям домашньої тварини

🔘 дотримуватися санітарно-гігієнічних вимог і ветеринарних норм

Домашні тварини, які можуть становити небезпеку для життя чи здоров’я людини, мають бути на повідку.

Собаки, породи яких належать до переліку небезпечних, обов’язково мають бути у намордниках!

МВС України

МІННА НЕБЕЗПЕКА ВЗИМКУ

ДСНС України

Як говорити з дітьми про мінну безпеку?

▪️ Виберіть час, коли дитина не зайнята грою чи мультфільмом.

▪️ Скажіть, що зараз ви вивчаєте щось абсолютно нове і дуже важливе. Попросіть у неї допомоги, щоб запам’ятати цю інформацію.

💥 На картинці — протипіхотна вистрибуюча осколкова міна кругового ураження ОЗМ-72. Покажіть це зображення дитині й запитайте, чи знає вона, що це. Спочатку краще показати ілюстрацію, а іншого разу — реальне фото.

▪️ Запитайте дитину, на що їй схожий цей предмет.

▪️ Після того, як послухаєте думки дитини, поясність: предмет на картинці називається «міна». Вона може бути темно-зеленого або темно-коричневого кольору. За розміром — як невелика банка з варенням, зеленим горошком чи газованим напоєм.

Міни — дуже небезпечні і можуть сильно нашкодити. Цю, до прикладу, закопують повністю у ґрунт, ззовні залишається тільки пристрій для підриву. Якщо його зачепити, міна вистрибує догори, як жабка, вибухає та вражає множинними дрібними осколками. Тож варто завжди уважно дивитись під ноги!

☝️ Попросіть дитину запам’ятати 3 прості правила, якщо побачив міну:

1. Не підходь!

2. Не чіпай!

3. Повідом дорослих чи 101.

Навчайте дітей мінної безпеки! Бережіть себе і близьких!

Обізнаність дітей – запорука безпеки!

ДСНС наголошує на важливості дотримання дітьми правил безпеки життєдіяльності!

Розповідайте дітям про небезпеку, яку приховує у собі вогонь. Майже кожній пожежі можна запобігти! Для цього слід обов’язково обговорити в родині не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення.

Пам’ятайте, що безпека вашої дитини — це, перш за все, ваша особиста відповідальність!

ДСНС опублікувала фото та характеристики найпоширеніших мінних загроз - портал новин LB.ua

Основним завданням Дружин є виховання в учнівської молоді почуття відповідальності за збереження життя та здоров'я людей, матеріальних цінностей в умовах виникнення надзвичайних ситуацій природного татехногенного характеру, надання практичної допомоги державним та громадським організаціям у пропаганді безпечної життєдіяльності серед дітей.