A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Бранепільська гімназія
Медвинської сільської ради

Національно-патріотичне виховання

Символіка України

Держа́вний Герб Украї́ни — герб держави Україна, один із чотирьох її офіційних символів поряд з прапоромгі́мном і Конституцією.
З найдавніших часів тризуб використовувався як своєрідний оберіг. Зображення тризуба археологи зустрічали у багатьох пам’ятках культури, датованих з першого століття нашої ери. Символ відомий серед народів Сходу і Середземномор’я з найдавніших часів, в українських землях з II ст. Існує близько трьох десятків теорій походження і значення тризуба (сокіл, якір, символ триєдності світу і т.д.).
За часів Київської Русі тризуб був родовими знаком Рюриковичів. Його зображення археологи знаходять на монетах, печатках, посуді, цеглі, настінних розписах.
За матеріалами енциклопедії: Посли київського князя Ігоря (912-945 рр.) при укладанні договорів з візантійцями мали свої печатки з тризубом. Київський князь Володимир Святославович (980-1015 рр.) карбував тризуб на монетах, де з одного боку зображувався портрет володаря, а з іншого - тризуб.
Як державний символ - Державний герб України, тризуб був затверджений постановою Верховної Ради України №2137-XII від 19 лютого 1992 року.
 
 
Держа́вний пра́пор Украї́ни — стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів. Співвідношення ширини прапора до його довжини 2:3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   Держа́вний гі́мн Украї́ни — один із головних державних символів України поряд із прапором і гербом. Державним гі́мном є перший куплет та приспів пісні «Ще не     вмерла України і Слава, і Воля», слова Павла Чубинського, музика Михайла Вербицького. Офіційно його «Музичну редакцію» ухвалила Верховна рада України 15 січня 1992 року; слова гімну затверджено «законом про Гімн України» 6 березня 2003 року.
  «Ще не вмерла України і слава, і воля,
Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.

Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці.

Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.

Приспів:

Душу й тіло ми положим за нашу свободу,

І покажем, що ми, браття, козацького роду».

 
 
Патріотичне виховання
Мета: сформувати пріорітетні цінності особистості громадянина України.
Важливим аспектом патріотичного виховання є формування поваги до державних символів України. 
Також, важливим завданням  патріотичного виховання є формування системи краєзнавчих знань. На реалізацію цього завдання започатковано проект "Історичні місця рідного села". По закінченню проекту створено презентацію, ось деякі слайди:
 
Під час  голодомору 1932- 1933рр.  у нашому селі померло  близько 183 особи. У  1972р. вчителі Бранепільської школи Любченко Марія Андріївна та  Хмільовська  Улита  Левківна обійшли всі хати та шляхом опитування зробили перепис померлих від голоду. У 1989 році списки обновили та уточнили.  Памятник жертвам голодомору на сільському кладовищі був встановлений в 1989р.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора