Інклюзивна освіта

Інклюзивне навчання

Останніми десятиліттями в усьому світі відбуваються докорінні зміни у розумінні та забезпеченні якісної освіти для дітей з особливими потребами.

Одним з основних принципів міжнародних стандартів є право дітей з особливими освітніми потребами на інтеграцію в суспільство, основою якої є забезпечити таким дітям доступ до якісної освіти.

Навчання дітей з ООП спільно з їхніми здоровими однолітками сприяє їх соціальній адаптації. Стратегічна мета цього процесу – формування нової філософії суспільства, державної політики щодо дітей з особливостями психофізичного розвитку.

Увага! В Богуславі  працює Інклюзивно-ресурсний центр http://ircboguslav.at.ua/

З метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини з особливими освітніми потребами, надання їм психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводу, відповідно до рішення сесії районної ради (рішення сесії від 17.11.2017 року № 283-21-VII «Про створення комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Богуславської районної ради Київської області») продовжує роботу Комунальна  установа  «Інклюзивно-ресурсний   центр»  Богуславської районної ради Київської області.

Дорожня карта для організації навчання учня з особливими освітніми потребами інклюзивного класу  закладу освіти:

Лист МОН від 05.04.2019 № 1/9-223 щодо забезпечення доступності закладів освіти для осіб з особливими освітніми потребами

Лист МОН від 10.04.2019 № 1/9-235 щодо зарахування дітей до спеціальних та інклюзивних груп закладів дошкільної освіти

Заклад соціального захисту, в якому можуть здобувати професійну освіту діти з ООП

Наказ МОН від 10.06.2019 року № 808 "Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 12.06.2018 року №627"