Дивовижні візерунки

Дата: 14.01.2022 09:22
Кількість переглядів: 78

Легкою тріскотливою ходою в Україну прийшла зима. Вона загорнула всі парки, вулиці, бульвари та будинки в білу пухнасту ковдру.    Здається, у цей період навіть мерехтливі візерунки, старанно виведені «морозним» пензликом природи на  шибці повинні бути не просто дивними, а по-справжньому чарівними. Шкода, зима не завжди радує передноворічним снігопадом, чого вже говорити про білу філігрань на склі. Тому  учні вирішили  самостійно прикрасити  вікна школи дивовижними візерунками.

Традиція прикрашати вікна до сезонних свят з'явилася ще за давніх часів. Тоді кельтські народи вбирали віконниці та віконні отвори ялиновими гілками, щоб прогнати зло і нечисть. Пізніше китайці продовжили звичай, декоруючи двері та шибки на зимові свята дзвінкими предметами — дзвіночки, монетки, бубонці. І лише за правління Петра I новорічний обряд наносити тематичні малюнки на вікна з'явилася на території нашої країни.